Eesti keel

Olulisim

Viron Lintuseura ry (Soome Eesti Linnuvaatlejate selts) on soome mittetulundus selts, mis loodi 1997 aastal.

Seltsi eesmärkideks on:

  • Populariseerida linnuvaatlust, lindude tundmist
  • Edendada lindude ja linnualade kaitset Eestis
  • Tuua kokku Eesti ja Soome linnuvaatlejad
  • Me kogume linnuvaatlus andmeid koostöös Tartu Ülikooliga  eElurikkus tarbeks.
  • Palun meid mitte segi ajada Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Eesti Linnuvaatlejate seltsi uusim välja anne on: Timo Pettay 2014: Viron Linnut, havainnot 1990-2010. ISBN: 9789519786728. Palun saata e-kiri vironlintuseura at gmail.com kui tahad seta kätte saada.

Linnualade juht (soome keelt)

Sõrve linnujaam

Eesti Linnuvaatlejate selts asutas 1998 aastal Sõrve linnujaam. Eesti Piirivalvega lepiti kokku, et linnuvaatlejad võivad Sõrve sääres asuvat hoonet kasutada. Alates sellest ajast on seal kogutud süstemaatiliselt linnuvaatluste andmeid. Maist oktoobrini võib seal iga päev näha üle saja liigi linde.

Sõrve Linnujaama peamiseks tegevuseks on sisserändajate loendamine. Sügisel lendab sealt kaudu lõunasse üle miljoni linnu. 1978 – 1990 rõngastas seal linde Eesti ornitoloog E. Leibak. Soomlased jätkasid seda tööd aastail 1999-2004 Matsalu rõngastuskeskuse loal. Alates sellest ajast on aga rõngastamine juhuslik. Kuigi parimaks linnuvaatluse ajaks on sügis, on linnujaam kasutuses kogu aasta. Külastajad on teretulnud, kuid vajalik on enne kokku leppida.

Majal on huvitav aed, mis asub heinamaa ja trannajoone vahel. Majas on kolm tuba, mis ühtekokku mahutavad kümmet inimest. Olemas on ka köök, kuid voolavat vett ei ole. Saun ja tualettruumid on väljas. Internet on olemas tihti, kuid võib olla aeglane.

Parvlaev sõidab mitu korda päevas. Kuressaarde saab Tallinnast ka lennukiga. Kuressaare asub 50 km kaugusel. 

Kuva11.Lintuasema2.11.2002_2

Võta ühendust Timo Nuoranen: tel. +358 505423037, E-mail: timo.nuoranen at gmail.com või Mati Martinsson mati.martinson at gmail.com (eesti keel)

sorve_logo

 

Linnujaam E-mail: sorve.lintuasema at gmail.com
Linnujaam päevaraamat: siit

Linnujaam logo on teinud Risto Lammin-Soila

008_vls_MG_76843